Uudised

Rannarahva festival

  Viimsi_Rannarahva_fest_FB_event-01 18-19 juulil toimub Viimsis traditsiooniline Rannarahva festival. Tegevused laienevad üle kogu Viimsi poolsaare. Kahe meeleoluka päeva jooksul on festivalikülalistel võimalik nautida ehedat rannakülade elu ja melu ning seda nii vabaõhumuuseumis ajas tagasi vaadates kui ka astudes sisse tänapäeva rannarahva avatud kodudesse Viimsi kohvikute päeval. Tegevusi ning uudistamist jagub nii suurtele kui ka väikestele! Sammuti ootavad külastamist Viimsi saared, kus külastajatel on võimalus reisida sadamast sadamasse ning kohvikust kohvikusse merd mööda. Hüppa vaid paati! PROGRAMM 18.-19.juuli Viimsi Kohvikutepäev Kodu- ja hoovikohvikud ootavad külastajaid kõikjal Viimsi poolsaarel ja saartel Täpsem info: www.viimsikohvikutepaev.ee 18.juuli Viimsi Vabaõhumuuseumi õuealal ️Kell 10-16 Kingu hoovis Portselani-ja vanavaralaat. Kauplejate registreerimine laat@rannarahvamuuseum.ee Kell 10-16 Viimsi Taluturg suurem kui kunagi varem. Kauplejate registreerimine laat@rannarahvamuuseum.ee ️Kell 10-16 Huvitavad õpitoad nii suurtele kui väikestele ️Kell 11-16 Krügeri alal Hanno Kask ja Vladislav Koržets.Uurime, milline on nende lemmik kala. Saame teada põnevaid nippe ja retsepte. Lisaks valmistavad kokad kohapeal degusteerimiseks kalasuppi. ️Kell 11-15 Kingu talu kohvitantede kohvilaud – värskelt röstitud ubadest kohvi juurde jutud kohvikultuurist ja -ajaloost ️kell 12-15 Kala suitsutamine bücklingi kastis – ajaloolised kalasuitsutamise võtted ja traditsioonid, suitsukala degusteerimine. ️ Kell 10-16 Viimsi Raamatukogu kolib Silberfeldi ️”Mida sa ilma paadita teed?” näitetrupi muusikalis-tantsulised etteasted Kell 17 Suur juubelisimman, millega tähistame Vabaõhumuuseumi 40 sünnipäeva ja Kirovi kolhoosi 70 asutamise aastapäeva. Toimub kontsert, kus astuvad üles Juss Haasma,  ans.Robirohi ja Audru Jõelaevanduse punt. Peale kontserti algab retrodisko, kus plaate keerutab DJ Erkki Sarapuu Ja palju teisi esinejaid kogu päeva vältel Kohtumisen Rannarahva festivalil!     Toetavad: Viimsi vald | Euroopa Merendus- ja kalandusfond | Kalanduse teabekeskus

Loe veel »

Logod

Kelnase ja Leppneeme sadamad saavad uued kodulehed ja online ilmajaamad

Helsingi paadimessil esitleti 15.02 „30 MILES“(30 MIILI) projekti, mille raames arendatakse Eesti ja Soome ida-poolseid sadamaid. Projekt hõlmab ka Kelnase ning Leppneeme sadamat. Soome lahe idaosa sadamate arendamiseks loodud rahvusvaheline koostööprojektis    „30 MILES“(30 MIILI)osalevad kuus Soome ja kuus Eesti sadamat. Projekti eesmärgiks on ühtlustada teenindustaset, sadamate turvalisust ja kasutusmugavust. 30 MIILI projekti tulemuseks on kvaliteetne väikesadamate ring iga 30 miili tagant ümber Soome lahe.

Loe veel »

piknikup2ev-v2ljast

Isamaaline piknikupäev 20. augustil!

Viimsi Ettevõtlike Daamide Assotsiatsioon on algatanud juba mitu kena traditsiooni, mis Viimsi elu  rikastavad ja kogukonda ühendavad. Viimsi Aasta Naise austamistseremoonia tõstab igal kevadel aupaistesse võrratud Viimsi naised, kelle tegemised viimsilastele silma on hakanud. Viimsi Taluturg, kus kohalik rahvas saab end tervisliku ja värske kodumaise kraamiga varustada, sai loodud  Veda eestvedamisel. Nüüd siis alustame uue toreda ettevõtmisega – pargipiknik isamaalises meeleolus taasiseseisvumispäeval! Et saaksime ennast hoolitsetud looduses – pargimiljöös - tunda rõõmsa ja ühtehoidvana, kinnitada üheskoos enestele ja teistele, et Eesti Vabariik – see oleme meie! Kui poleks rahvast, poleks riiki.

Loe veel »

83

Teistmoodi sünnipäevapidu Viimsis

Kui tavapäraselt on analoogsete veebilehtede eesmärk tutvustada piirkonda väljapoole, meelitada turiste ja olla atraktiivne, siis Visitviimsi  esmane eesmärk on hoopis teine -  meie tahame, et just kohalik viimsilane õpiks oma kodukohta paremini tundma.

Loe veel »

viimsi_kohvikutepäevad_283x121_5mmbl-page-001

VIIMSI KOHVIKUTE PÄEV

KOHVIKUTE REGISTREERIMINE ON ALANUD! Ühepäevakohviku registreerimiseks saada 30. juuniks kohviku nimi ja täpne aadress, kirjeldus ja mõned fotod meiliaadressile info@visitviimsi.com Samuti lisa kohaliku vastutaja nimi ja kontaktid, et saaksime teiega ühendust võtta. Viimsi kohvikute päev on üks osa 30-31.juulil toimuvast Rannarahva Festivalist, mille eesmärk on kasvada suureks viimsilaste peoks. Seega kutsuma üles ka kõiki teisi juba tegutsevaid kohalikke ettevõtmisi Rannarahva Festivalil kaasa lööma, uksi avama, eriprogramme ja tegevusi pakkuma ning lihtsalt tavapärasest veidi meeleolukamad olema! KOhvikute päeva korraldavad Visitviimsi.com ja Viimsi vallavalitsus

Loe veel »