Muusikapäevakontsert jazzpianist Joel Remmeliga

Kuupäev:
01. oktoober
Kellaaeg:
17:00 – 18:00
Sündmuspaik:
Viimsi Huvikeskus | Näita kaardil
Kodulehekülg:
Joel Remmel

Tähistamaks rahvusvahelist muusikapäeva 1. oktoobril toob Muusikapäeva kontserdiprogramm publikuni elava muusika kõikjal üle Eesti.

Tänavu keskendub iga maakond omaette instrumendile või muusikastiilile, mis täidab kontserte selles piirkonnas. Muusikapäeva täht Harjumaal on KLAVER!

Viimsi Huvikeskusesse tuleb esinema jazzpianist JOEL REMMEL

Joel Remmel on Eesti noorema põlvkonna üks silmapaistvamaid pianiste. Ta on Eesti jazzmuusika maastikul aktiivselt tegutsenud juba kümmekond aastat, juhtides omanimelist ansamblit Joel Remmel Trio.

Joeli üks peamisi väärtusi nii muusikas kui ka elus on ilu. Mitte kaduvusele määratud glamuur, vaid ajatu ilu, mis läbi eri vormide võib inimest väga sügavuti ja eri tasanditel kõnetada. Kui öeldakse, et ilu on vaataja silmades, siis püüd läbi heliloomingu kuulajateni muutvat ilu edastada on Joeli jaoks kindlasti üks olulisemaid aspekte.

Erinevad projektid on teda koostöös sidunud arvukate Eesti jazz- ja ka popmuusika artistidega. Aktiivsem koostöö käib hetkel ansamblitega Raivo Tafenau kvartett, Liisi Koikson & Joel Remmel (duo), Anna Kaneelina ja mitmes teistes koosluses.

Joel on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazzosakonna magistrantuuri klaveri erialal (2014). Lisaks arvukatele õpitubadele nii Eestis kui välismaal on Joel aastatel 2011-2012 õppinud ka Göteborgi Ülikooli Muusika- ja Draama-akadeemias.
2011. aasta kevadel määrati Joelile Jazzkaare poolt autasu “Noor Jazzitalent”. 2013. aasta sügisel ja 2014. aasta kevadel osales Joel European Jazz Orchestra koosseisus kontsertturneel, mis viis bigbändi 10 kontserdiga 8 riiki.

Ansamblitega Joel Remmel Trio, Raivo Tafenau kvintett, Carrot Lights ja Kadri Voorand Group on Joeli klaverimängu kuulnud nii Baltikumi, Põhjamaade kui ka mitmete teiste Euroopa riikide muusikasõbrad. Kontsertreisid on Joeli viinud ka Ameerika Ühendriikidesse, Venemaale ja Hiina.

Interpreedina tegutsemise kõrval on Joel ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lektor ning Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli rütmimuusika osakonna klaveripedagoog

Sissepääs tasuta!

MUUSIKAPÄEV
Rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril tõstab Muusikapäeva kontserdiprogramm au sisse elava muusika, tuues publikuni rohkem kui 100 kontserti kõikjal üle Eesti.
Muusikapäev on maailmas ainulaadne laiaulatuslik hea tahte projekt, milles kontserdipaigad ja esinejad osalevad vabatahtlikkuse alusel ning kõik sündmused on publikule prii sissepääsuga. Tänavu leiab üle-eestiline Muusikapäeva kontserdiprogramm aset seitsmendat korda. Kuula!

Sündmuspaik

huvikeskus 005

Viimsi Huvikeskus

Nelgi tee 1, Viimsi, Viimsi vald, Eesti Vabariik