Viimsi Püha Jaakobi Kirik

Aadress:
Nurme tee, Pringi, Viimsi Parish, Estonia | Näita kaardil
Telefon:
+3726075070
E-post:
viimsi@eelk.ee

Püha Jaakobi kirik on Viimsi valla kõige uuem pühakoda, ehitustööd algasid 2003 aastal. Kirik on ka ainus peale II maailmas sõda Eestis ehitatud luterlik kirik ning on eriline veel ka oma suure kunstilembuse poolest. Kirikus on pidevalt väljas Eesti tippkunstnike näitused. 

Kiriku arhitektid Martin Aunin ja Erkki Ristoja on projekteerinud Viimsi kiriku rannaolustikku sobivana.
Kirikus on kuni 230 istekohta, käärkamber, vestibüül. Betoonist kellatorni kõrgus on 13 meetrit. Tornis on kaks kella: Suurem, ligi 600-kilone Memento Mori (Ära unusta surma) on valatud mereohvrite mälestuseks ning väiksem, ligi 200-kilone Memento Vivere (Pea meeles – elada tuleb) on valatud tänuks merel pääsemise eest. Väljast on kirik kaetud laudvooderdisega.Kirikuhoone on projekteeritud kaasaegselt, kuid arvestades klassikaliseid sakraalehituse kaanoneid.

Kirik on ehitatud kõigi MEREL HUKKUNUTE MÄLESTUSEKS, kelle soolane vesi on meie hulgast ära võtnud. Kiriku ees asub mälestuskivi kõigi parvlaev ESTONIA hukkunud 852 inimese nimega. Viimsi vald on eraldanud kiriku ehitamiseks krundi Rohuneeme tee ääres Pringi külas. See on poolsaare keskel, mis tähendab, et kirik on n.ö. keset küla.

Kiriku ehitust on toetanud Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Konsistoorium, Viimsi Vallavalitsus ning paljud kodumaised ja välismaised annetajad, nii eraisikud, kui ettevõtted. Kiriku ehitamise maksumus oli kokku ligikaudu 7 miljonit krooni.

Sündmused