Prangli saar – Eesti Põhjavärav

Aadress:
Prangli, Viimsi Parish, Estonia | Näita kaardil
Kodulehekülg:

Prangli saar asub Leppeneeme sadamast tunnise meresõidu kaugusel ja on Eesti kõige põhjapoolsem aastaringse asustusega saar. Kolme küla peale kokku on elanikke ligi 100. Tallinna lähedus on kahtlemata üks neid põhjuseid, miks Prangli saar armastatud puhkekohana järjest populaarsemaks muutumas on.
Pole ka ime, sest lisaks heale ligipääsetavusele hiilgab Prangli mitmekesise looduse ning ilusate maastikega.
Saarlaste huumorisoon ning külalislahkus meelitab külalisi meeleolukatele kastiautoekskursioonidele. Vaatamisväärsusest on olulisemad puukirik, muuseum, maagaasiläte, aurik "Eestirand" mälestusmärk ning maastikukaitseala. Suviti on Prangli saare sadamas asuvas kultuurikuuris "Noor Kaardivägi". toimumas mitmeid üritusi. Spordisõprade seas on populaarsed Prangli jooks ning Vanade Puulaevade Regatt. Lisaks toimub omanäolises sadamakuuris suveteater ning esinevad nimekad bändid.

Mõned soovitused Pranglile reisijale:

- Ehkki saare pinnas on suhteliselt liivane, saad jalgratta kaasa võtmisel päevaga tervele Pranglile tiiru peale teha. Mootorsõidukeid kaasa tuua pole lubatud, soovitame tellida veoautoekskursiooni. Sadamas on avatud jalgrattalaenutus.

- Prangli saare ja Leppneeme sadama vahel sõidab igapäevaselt reisilaev Wrangö. Suviseks puhkuseks tasub pilet kindlasti ette broneerida.

- Prangli saarel on suveperioodil avatud kvaliteetne ning imelise asukohaga Saare-Resto, toidukauplus ning suveniiripood Prangli Puukoda.

- Kelnase huvisadam Prangli saarel on tasuline. Oma alusega saabujad tasuvad sadamamaksu saarele saabumisel. Sadamas on avatud turismiinfopunkt ning kohvik.

- Võta kindlasti kaasa sularaha – ehkki saare kauplused ning restoran aktsepteerivad kaardimakseid, ei ole saarel pangakontorit ega sularahaautomaati.

 

 

 

Sündmused

Seotud

Kultuurikuur „Noor Kaardivägi”

Kultuurikuur „Noor Kaardivägi”

Kelnase sadam, Kelnase, Viimsi vald, Eesti Vabariik | Näita kaardil
Suvine kultuuripesa Prangli saarel, Kelnase sadamas ristiti nimega Noor Kaardivägi”.
Foto: Hanno Kross

Prangli Reisid

Prangli Reisid OÜ- Päevareisid Prangli saarele, ettevõtete suvepäevad, klassiekskursioonid, Prangli saar, Harju County, Estonia | Näita kaardil
Prangli Reisid on reisikorraldaja, kelle klientideks on nii välisturistid kui ka kohalikud reisihuvilised. Igapäevaselt pakume ekskursioone mitmetesse põnevatesse paikadesse Põhja-Eestis ja Tallinnas.