Eesti Sõjamuuseum

Aadress:
Mõisa tee 1, Viimsi, Viimsi Parish, Estonia | Näita kaardil
Kodulehekülg:
Telefon:
6217 410
E-post:
info@esm.ee
Piletid:
-1 €
Makseviisid:
sularaha, kaardimakse

Eesti Sõjamuuseum – Kindral Laidoneri Muuseum asub endises Viimsi mõisasja  pakub kompaktset ülevaadet Eesti sõjaajaloost.

Eesti Sõjamuuseum – Kindral Laidoneri Muuseum (ESM) pakub kompaktset ülevaadet Eesti sõjaajaloost - vanem sõjaajalugu, I maailmasõda ja Vabadussõda, II maailmasõda. Tutvustatakse Eesti riigikaitset alates 1920. aastast ja EEsti kaitseväe välismissioone. Uuendamisel on külma sõja ekspositsioon. Loomulikult on esindatud kindral Johan Laidoneri elu ja tegevust tutvustav väljapanek.

Lisaks ajaloolise mõisahoone kahel korrusel olevale väljapanekule asub osa ekspositsioonist muuseumist 300 m kaugusel rasketehnika angaaris. Sealses väljapanekus esindatud tehnika pärineb peamiselt aastatest 1930–1960 ja suurem osa sellest kuulus eri riikide relvastusse Teises maailmasõjas ja külma sõja ajal. Välja on pandud ka valik sõidukeid, mida Eesti kaitsevägi kasutas 1990. aastatel ja hiljemgi. Lisaks asub rasktehhnika angaaris Helmandi provintsis baaslaagris Camp Bastion Eesti kaitseväelaste poolt ehitatud saun, mis pärast operatsiooni lõppu Eestisse toodi ja siin uuesti üles seati.

 

Sõjamuuseum pakub külastajatele giidiga tuure eesti, inglise, vene, saksa, rootsi ja soome keeles. Võimalik on rentida ruume erinevate ürituste läbiviimiseks.

Sõjamuuseumis on saadaval lai valik temaatilistest trükistest ning suveniiridest.

 

Lahtiolekuajad:

Kolmapäev–pühapäev:11-18:00
Esmaspäev–teisipäev, suletud

Teenused ja vahendid

Ligipääs ratastooliga
Näitused
Wifi
Tegevused lastele
Piknikuala

Sündmused